Navigácia

Obsah

OBEC VIDINÁ PONÚKA PRE SVOJICH OBČANOV RÚŠKA AKO POVINNÚ VÝBAVU

Typ: ostatné
nosiť rúško nie je hanbaPo zasadnutí Krízového štábu obce Vidiná zadalo vedenie obce objednávku na ušitie bavlnených rúšok pre všetkých obyvateľov obce Vidiná. PRVÉ RÚŠKA BUDE OBEC OBČANOM DORUČOVAŤ UŽ ZAJTRA - V PONDELOK 16.03.2020.

Starosta obce Ing. Ján Šupica vyzýva a odkazuje všetkým občanom obce, že NOSIŤ RÚŠKO NIE JE HANBA. Rúško, i to bavlnené, je dnes nevyhnutnosťou, bez ktorej by nikto z nás nemal v súčasnosti vyjsť na ulicu, prípadne do obchodu alebo k lekárovi. Starosta obce PROSÍ občanov, aby nezľahčovali tento kritický stav a správali sa zodpovedne. Skúsme si všetci osvojiť myšlienku, že nosiť rúška v súčasnosti je absolútne prirodzené. A preto buďme ohľaduplní nielen k sebe a svojej rodine, ale aj k svojmu okoliu. Veríme, že aj tieto naše opatrenia a zabezpečenie nových bavlnených rúšok a ich roznos medzi ľudí, napomôže k splneniu tohto cieľa, že rúško sa počas týchto dní stane našou súčasťou. Zavedenie takéhoto preventívneho opatrenia je totiž veľmi dôležitým krokom k ochrane pred rozširovaním sa infekcie, aby občan dodržiaval bezpečnosť nielen voči sebe, ale i svojmu blízkemu okoliu, vzhľadom na to, že nikto z nás nevie, či nie je „iba prenášač“ týchto baktérií.
Zároveň žiadame štát o pomoc pri zabezpečení ochrany obyvateľov a dodaní ochranných pomôcok a dezinfekčných prostriedkov.

Vytvorené: 15. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 15. 3. 2020 19:08
Autor: