Navigácia

Obsah

OTVORME SI OČI V NOVOHRADSKOM PODZÁMČÍ

Typ: ostatné
Logo Novohradské pozdámčieMikroregión Novohradské podzámčie je zoskupením 13 obcí v severozápadnej časti okresu Lučenec.
Náš (mikro)región je bohatý na množstvo historických, kultúrnych a prírodných skvostov, preto je naším cieľom predstavenie týchto bohatstiev a ďalších zaujímavostí v jednotlivých obciach a tiež spropagovať aktivity a projekty, ktoré organizujeme nielen pre obyvateľov v našich obciach, ale aj návštevníkov.
Budeme radi, keď sa nám spoločne podarí využiť potenciál nášho regiónu a rozšírime povedomie o tomto prekrásnom kúte Slovenska.
Dovoľte, aby sme vám predstavili zaujímavý projekt, ktorý sme pripravili pre rozšírenie vedomostí o našom regióne.

OTVORME SI OČI V NOVOHRADSKOM PODZÁMČÍ je názov projektu, ktorého cieľom je vytvorenie publikácie o našom mikroregióne. Záleží nám aj na vašich poznatkoch, preto organizujeme v nasledovných mesiacoch (jún až október) 5 exkurzií pre všetky vekové kategórie, kde postupne predstavíme zaujímavosti jednotlivých obcí regiónu a budeme radi, ak svojou účasťou, získanými alebo zažitými poznatkami obohatíte spomínanú publikáciu.

Pridajte sa k nám a spoločnými silami rozšírme povedomie o našom krásnom regióne.

Počas piatich jednodňových víkendových exkurzií prejdú účastníci projektu všetkými obcami mikroregiónu. Prostredníctvom odborného výkladu a prednášok z oblasti ochrany prírody, histórie či geografie získajú účastníci priamo v teréne informácie o miestnej faune a flóre, prírodných krásach, súčasných atrakciách, pamätihodnostiach, histórii, ale aj miestnych obyčajoch, folklóre, architektúre a iných zaujímavostiach jednotlivých obcí. Počas každej z etáp budú rozdané informačné listy, mapy a harmonogram etapy na príslušný deň. Výsledkom exkurzií bude zber informácií pre vydanie publikácie o našom mikroregióne.
Projekt je spolufinancovaný prostredníctvom Programu obnovy dediny Enviromentálneho fondu Ministerstva životného prostredia SR.

 


Vytvorené: 19. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 3. 12. 2018 09:21
Autor: