Navigácia

Obsah

Mašinky v Podzámčí

Bezbariérový vstup na akciu

Akcia je vhodná pre deti

Mašinky v podzámčí Októbrové babie leto bude v Haliči a Novohradskom podzámčí veľmi atraktívne. Počas víkendu od piatka 14.októbra do nedele 16. októbra sa celá plocha našej veľkej sály v kultúrnom dome zmení na veľké koľajisko s nádhernými scenériami a jazdiacimi vlakmi.

Dátum konania: 14. 10. 2022 - 16. 10. 2022 začiatok od 13:00

Miesto konania: Kultúrny dom - Veľká sála , ul.Mieru č.66, Halič, 985 11
48° 21′ 16.1″N 19° 34′ 26.1″E

Typ akcie: trhy, výstavy, veľtrhy

Organizátor: Obec Halič

Doba trvania: 2.0 dní

Poznámka: vstupné dobrovoľné

Nebude to len výstava modelových železníc. Popri modeloch vlakov v mierke TT, bude na pozretie aj model záhradnej železnice a pre tých, ktorí sa budú chcieť s vláčikmi "pohrať" je vďaka partnerovi podujatia - fi Roco zabezpečený aj železničný model na hranie. Modulová výstava bude zároveň doplnená aj o modely ďalších modelárov a nadšencov železníc, a vystavené budú aj ďalšie predmety týkajúce sa železníc.

Poslednýkrát v sezóne ožije aj strážny domček, takže využite túto možnosť a nezabudnite sa tam zastaviť.

Počas soboty pre Vás v rámci mikroregiónu pripravujeme aj možnosť navštíviť zaujímavosti Novohradského podzámčia - či už na bicykli, autobusom alebo po vlastnej osi. Bližšie informácie zverejníme v priebehu týždňa pred konaním podujatia. Pripravujeme aj možnosť cyklobusu z Lučenca cez Halič na lazy nad Ábelovou, odkiaľ si budete môcť vyraziť za poznaním našich podzámockých krás, ktoré budú v tento deň pre vás sprístupnené a túru zakončiť práve na výstave železničných modelov aj s občerstvením.

V nedeľu po skončení výstavy Vám odporúčame "odskočiť" si na bicykli na priehradu na Ľadovo, kde bude športovo-herným podujatím ukončená aj cyklosez´óna v Novohrade.

Podrobnejšie informácie o pripravovaných podujatiach vám ešte spresníme. Rátajte však s tým, že víkend 14. - 16. októbra (pokiaľ nám počasie trošku bude priať) bude čo robiť v celom našom krásnom Novohradskom podzámčí.


Vytvorené: 4. 10. 2022
Posledná aktualizácia: 7. 10. 2022 21:32