Navigácia

Obsah

V našom mikroregióne rozširujeme starostlivosť o najzraniteľnejších

Typ: ostatné
V našom mikroregióne rozširujeme starostlivosť o najzraniteľnejších 1 V utorok 5. marca náš mikroregión, ktorého členom je aj obec Vidiná podpísal ďalšie memorandum o spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom. V roku 2021 sme započali vzájomnú spoluprácu ako jeden z mála regiónov pri tvorbe modelu integrovaných sociálnych a zdravotných služieb.

Naša spolupráca pokračuje ďalej.  Mikroregión novohradské podzámčie sa stal členom  siete Centier integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti.  Tieto poskytujú služby, ktorých cieľom je umožniť seniorom čo najdlhšie žiť v ich prirodzenom, domácom prostredí.

Vďaka spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom sa táto služba stáva dostupnou aj v našom regióne. V našom centre poskytujeme služby ako sprevádzanie na ceste k lekárovi, na úrady, vybavenie zdravotných pomôcok či monitorovacie SOS náramky, ktoré môžu zachrániť život. Zlepšilo sa riešenie problémových životných situácií obyvateľov. To je len časť služieb, ktoré sú dostupné aj pre obyvateľov Vidinej.

Sídlo centra je v obci Halič, kde pracujú traja pracovníci, ktorých hlavnou úlohou je pomáhať seniorom a ľuďom so zdravotným postihnutím priamo u nich doma. BBSK z Programu Slovensko na projekt získal 2,2 milióna eur, ďalších viac ako 100 tisíc eur dáva BBSK na spolufinancovanie monitorovacích náramkov.

Našou ďalšou snahou je v  mikroregióne vytvorenie terénnej opatrovateľskej služby v súčinnosti s Ministerstvom práce sociálnych vecí a rodiny.

Bližie informácie na stránke www.novohradskepodzamcie.sk


Vytvorené: 6. 3. 2024
Posledná aktualizácia: 6. 3. 2024 16:23
Autor: