Navigácia

Obsah

Fašiangy a karneval

Hoci v sobotu 18.februára 2017 bolo sychravo a ulice boli vyľudnené, okolo kultúrneho domu bolo živo. V postavených stánkoch ponúkali návštevníkom už napoludnie tradičné zabíjačkové špeciality, pripravené miestnymi majstrami, za výdatnej pomoci ochotných rúk v zákulisí. Okrem ochutnávky mäsových pochúťok bola možnosť prehodiť s hocikým nejaké to slovko či dve. Vo vnútri KD bol úplne iný svet. Kým vonku pod oknami to bolo skôr o pohárikoch – chuťových alebo plastových, a vôbec o pokrme pre telo, dnu v sále to bola pastva pre oči a pokrm pre dušu. Človek si mohol vybrať. Ale i jedno i druhé bolo výborné. Jedno bez druhého by nebolo to pravé – naše fašiangové.

Karneval plný zábavy!

 

     Bolo sa na čo pozerať ! Hlavné indiánske postavy – WinnetouRybana mali od začiatku celý priebeh zábavy pod kontrolou. Veselí šašoviapančuchatá Pipi s družinou smajlíkov im vo všetkom pomáhali. Priestor na parkete patril predovšetkým deťom a ich rodičom. Sála bola plná princezien, Spidermanov, Batmanov, kovbojov a iných rozprávkových postavičiek. Navzájom sa premiešavali ladnejšie masky s akčnejšími. Pomalú hudbu striedala hudba rýchlejšia. Tanec mamičiek s deťmi, naháňanie loptičiek so živými „batohmi“ na pleciach a so sladkou odmenou pre nosičov-oteckov, balónový tanec, sochy, potápajúca sa loď a ďalšie aktivity, skúšali vytvoriť v sále jednu veľkú, veselú kopu. V závere sa karneval zmenil na diskotéku a Pipi spustila cukríkový dážď. Mnoho cukríkov skončilo v detských dlaniach, mnoho milých slov v detských srdiečkach a mnoho úsmevov sa objavilo na ľudských tvárach. Očami sme obdivovali pekné karnevalové masky, ale každý z rodičov bol presvedčený, že práve jeho dieťa má zo všetkých tú najkrajšiu.

                                                                                                                           text: Marián Jeleň

 

     Úprimné poďakovanie patrí všetkým tvorcom podujatia – učiteľkám, Pipi a jej smajlíkom, rodičom, starým rodičom ... za vytvorenie priateľskej až rodinnej atmosféry, ktorú sme si mohli odniesť aj domov a uložiť medzi pekné spomienky. Ďakujeme.

                                                                                                                           Redakčná rada


Vytvorené: 1. 3. 2017
Posledná aktualizácia: 15. 3. 2017 11:56
Autor: Správce Webu